3 Zastosowania produkcyjne dla tlenku żelaza 3

Tlenek żelaza 3, inaczej zwany żelazem żelazowym, jest jednym z trzech głównych tlenków żelaza. Jest skrótem Fe 2 O 3 i w rzeczywistości jest naturalnie występującym minerałem znanym jako hematyt . Łatwo atakowany przez kwasy tlenek żelaza 3 jest tym, co większość ludzi nazywa rdzą.

Tlenki żelaza są powszechnie stosowanymi składnikami w wielu różnych procesach produkcyjnych. Są integralną częścią kilku aplikacji o dużej przepustowości, które skutkują niektórymi z najbardziej znanych obecnie towarów handlowych. Vichemic dostarcza producentom w całym kraju szeroką gamę tlenków żelaza o różnej czystości i ilości.

Oto trzy typowe zastosowania produkcyjne tych unikalnych związków.

Surowiec

Żelazo jest głównym źródłem żelaza dla całego przemysłu stalowego. Sama stal jest stopem wykonanym z żelaza, węgla i kilku innych pierwiastków, ale żelazo jest metalem podstawowym i stanowi ponad 95% struktury atomowej stali. W procesie wytwarzania żelaza jako metal nieszlachetny wykorzystuje się również tlenek żelaza 3. Ponieważ budownictwo i budownictwo nadal się odradza, oczekuje się, że wykorzystanie tlenków żelaza do produkcji elementów konstrukcyjnych do użytku w przemyśle będzie znacznie wzrosło.

Produkcja pigmentów

Ze względu na swój uderzająco czerwony kolor, tlenek żelaza 3 jest uważany za cenny pigment do stosowania w wielu różnych procesach produkcyjnych. Znany w branży jako „pigment 6”, „pigment 7” lub „pigment czerwony 101”, materiał może być naturalnie otrzymywany z hematytu lub wytwarzany syntetycznie w laboratorium. Przezroczyste pigmenty na bazie tlenku żelaza są również sprzedawane w handlu jako produkty do barwienia, takie jak bejca do drewna do desek tarasowych. Pigmenty tlenku żelaza można łatwo mieszać, aby uzyskać szeroką gamę kolorów o stonowanych kolorach.

Produkcja taśmy magnetycznej

Taśmamagnetyczna zasila elektromagnes, który oddziałuje na nośnik zapisu. W praktyce ośrodek magnetyczny łatwo „przechwytuje” przeniesioną na niego polaryzację, ale niełatwo ją traci po fakcie. Taśmy te mają zastosowanie w nagrywaniu wideo, rejestracji danych, a zwłaszcza w nagrywaniu automatycznym, a także na odwrocie kart kredytowych. Tlenek żelaza 3 jest najczęstszą cząsteczką magnetyczną używaną do wytwarzania magnetycznej taśmy magazynującej; kiedyś był to najczęściej używany nośnik do przechowywania danych komputerowych, ale został wyprzedzony przez stopy kobaltu i inne cieńsze rozwiązania o większej pojemności.

Tlenek żelaza 3  i inne tlenki żelaza mają kluczowe znaczenie dla powodzenia oszałamiającej liczby nowoczesnych procesów produkcyjnych. Oczekuje się, że zapotrzebowanie przemysłu na tlenki żelaza gwałtownie wzrośnie w nadchodzących latach, ponieważ branże takie jak budownictwo nadal się rozwijają.

Vichemic  jest wiodącym dostawcą tlenków żelaza dla producentów w całej Polsce. Sprzedajemy tlenki żelaza w szerokiej gamie czystości i ilości, a nasze wewnętrzne programy zapewniania jakości zapewniają za każdym razem produkt zgodny z opisem.

W przypadku pytań dotyczących roli tlenku żelaza (III) w procesie produkcyjnym, skontaktuj się z naszym doświadczonym zespołem Vichemic już dziś!